Wycieczka do Jeleniej Góry i okolic

Z okazji Członkowie naszego Koła co roku wyjeżdżają na siedmiodniową wycieczkę.
Tym razem wycieczka stała pod znakiem zapytania z powodu panującej epidemii. Część osób wycofała się z obawy o swoje zdrowie. Dla pozostałych, chętnych na wyjazd, zorganizowaliśmy wycieczkę do Jeleniej Góry – Cieplic, która odbyła się od 17 do 23 sierpnia 2020 roku. Zakwaterowaliśmy się w hotelu CASPAR w samym centrum uzdrowiska. Do Parku Zdrojowego mieliśmy dosłownie parę kroków. Zwiedziliśmy z przewodniczką, panią Agnieszką, uzdrowisko Cieplice, centrum Jeleniej Góry, byliśmy w Pałacu w Łomnicy, w Wojanowie. Zwiedziliśmy także Muzeum Karkonoskie, “Wrota czasu”. Pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby, zwiedziliśmy Hutę Szkła Julia, zobaczyliśmy Wodospad Szklarki, potem udaliśmy się do Karpacza i oczywiście byliśmy w Świątyni Wang. Wybraliśmy się na Górę Chojnik, gdzie są ruiny zamku z wieżą, na której jest taras widokowy. Można stamtąd zobaczyć panoramę Jeleniej Góry. Wieczorami spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym, a także skorzystaliśmy z Term Cieplickich. Mieliśmy piękną pogodę, fantastyczną przewodniczkę, więc 7 dni szybko minęło.

Międzynarodowego Dnia Kobiet, Zarząd Koła zaprosił panie na spotkanie okolicznościowe – 7 marca do siedziby Koła. W Zarządzie jest dwóch panów i to Oni musieli się postarać, by ten dzień był miły dla pań.

Imprezę otworzył wiceprezes Zarządu, Jerzy Słowik, przywitał przybyłe uczestniczki, złożył wszystkim paniom życzenia: zdrowia i wszelkiej pomyślności, a potem wspólnie z członkiem Zarządu, Markiem Osińskim, wręczyli paniom bukiety tulipanów. Następnie zaprosili na poczęstunek. Była kawa i ciastka, ale przede wszystkim rozmowy. Korzystając z okazji, przypomnieliśmy o 1 % z podatku i przekazaliśmy informacje o planowanych imprezach.


dyrektor