Początek trzeciego etap szkoleń w ramach projektu “Działajmy razem” – szkolenia w szkołach (Kluczbork)

Dnia 07.11.2017 r. rozpoczęliśmy trzeci etap szkoleń w ramach realizowanego przez nasz Okręg projektu “Działajmy razem” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu “Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Tym razem szkolenia będą odbywać się w szkołach ogólnodostępnych, a ich celem będzie wzrost świadomości społecznej młodych ludzi w regionie. Spotkania szkoleniowe, zorganizowane przez liderów i wolontariuszy wyłonionych w poprzednich działaniach, odbędą się we wszystkich 12 powiatach województwa opolskiego i zostaną przeprowadzone przez zatrudnionych specjalistów. Dotyczyć będą problematyki funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących, dostosowania przestrzeni do ich potrzeb oraz możliwości funkcjonalnych.

Pierwsze szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Uczniowie tej placówki mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pomocy osobie niewidomej w poruszaniu się. Zupełna nowością i dużym przeżyciem dla nich było poruszały się z białą laską po auli szkoły z zasłoniętymi oczami. Młodzież mogła również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym i optycznym ułatwiającym życie codzienne niewidomym i słabowidzącym oraz poznać podstawy pisma punktowego brajla. Na szkoleniu była z nami Pani Iwona Nawankiewicz, przedstawicielka Fundacji Szansa dla Niewidomych, której serdecznie dziękujemy za pomoc w prezentacji specjalistycznego sprzętu.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku za możliwość przeprowadzenia szkolenia w tej placówce. Młodzieży dziękujemy za zainteresowanie i czynny udział w szkoleniu.


dyrektor