Uroczystość Międzynarodowego Dnia Białej Laski w Kole PZN Opole Powiat

Dnia 13.10.2021 r. o godzinie 10.00 zostało zorganizowane spotkanie w restauracji “Gastrofaza”. Przybyło 67 członków i opiekunów wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Starostą Leonardą Płoszaj i Panią Prezes Okręgu Krystyną Pacholik. Niestety nie mogła przybyć dyrektor PCPR-u Iwona Reinhardt oraz dyrektor Okręgu Włodzimierz Ożga. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez prezesa Tadeusza Kolbusza. Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Sekretarz Renata Nowara wraz z Prezesem Tadueszem Kolbuszem i Panią Prezes Krystyną Pacholik wręczyli brązowe odznaki Halinie Karpińskiej, Aleksandrze Kordowinie, Magdalenie Męcik, Paulinie Chmurze i Mirosławowi Krupie.

Równierz Zarząd przygotował dyplomy w dowód uznania za pracę, zaangażowanie, uczestnictwo w spotkaniach i wnoszenie optymizmu i radości w życie koła. Dla Beaty Karpińskiej, Małgorzaty Bułki, Weroniki Stotko, Haliny Borgul, Krzysztofa Starosty, Jerzego Mijala. Wręczyłą je sekretarz Renata Nowara. Prezes wraz z Panią sekretarz porosili o wystąpienie Pani Aleksandry Kordowiny, Jerzego Rosickiego, Karutz Ruth, Ireny Stafy, którzy obchodzili w tym miesiącu swoje 70-te, 80-te i 91 urodziny. Prezes wręczył solenizantom piękne kwiaty. Powitał również obecnego wieloletniego działacza i byłego prezesa Piotra Ramolę z okazji obchodzonej w tym roku 65 rocznicy powstania Koła Powiat i Miasto i złożył mu życzenia i gratulacje.

Zarząd złożył również życzenia Prezesowi, który akurat obchodził swoje urodziny i wręczył mu okazały bukietów kwiatów. Do życzeń dołączyła się również Pani Starosta wręczając kwiaty.

Uczestnicy mogli częstować się ciastem słodyczami, kawą i herbatą. O godz.12.00 podano smaczny obiad.

Czas umilał nam fletnista Kazimierz Kiejza, grając i śpiewając popularne covery. Chętni bawili się wesoło przy muzyce. Na stole pojawiły się sałatki i smaczne przekąski. Rozmowom nie było końca, wszyscy byli stęsknieni spotkaniem z zaprzyjaźnionymi członkami i opiekunami.

Impreza minęła w bardzo gwarnej, radosnej atmosferze i zakończyła się o godz. 14.30.


dyrektor