Pielgrzymka Członków Koła PZN Kędzierzyn-Koźle na Górę Św. Anny

W drugą niedzielę lipca, każdego roku, osoby niewidome i niedowidzące z Opolszczyzny pielgrzymują do „swojej Babci” – Świętej Anny Samotrzeciej.

Członkowie naszego Koła od kilkudziesięciu lat uczestniczą w tym szczególnym Dniu Modlitw. W Bazylice p/w Św. Anny Samotrzeciej – 14 lipca 2019 roku duszpasterz Osób Niewidomych i Niedowidzących Opolszczyzny, ksiądz Stanisław Dworzak, odprawił uroczystą mszę św. Stało się już tradycją, że czytania przed Ewangelią, czytają nasi niewidomi lektorzy przy pomocy pisma punktowego.

Msza święta jest odprawiana w intencji wszystkich niewidomych, niedowidzących  i opiekunów. Każdy z pielgrzymów ma swoją małą intencję, z którą przybywa do Św. Anny: jedni przepraszają, drudzy dziękują za otrzymane łaski, ale przede wszystkim wyznajemy naszą wiarę i prosimy o opiekę i siły w pokonywaniu naszych problemów. Po zakończeniu mszy św. udajemy się do Groty Lurdzkiej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W małym gronie bardzo osobiste rozważania pozwalają głębiej przeżyć nabożeństwo. Potem udajemy się na odpoczynek i posiłek do Domu Pielgrzyma.

Pielgrzymka Koła PZN Kędzierzyn-Koźle na Górę Św. Anny


dyrektor