Zaproszenie na zawody sportowe „Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami” – 08.05.2019 r.

Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski wraz z Politechniką Opolską serdecznie zapraszają na V już edycję zawodów sportowych „Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami”, które odbędą się w hali sportowej II Kampusu Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 (budynek 9 a) w Opolu w dniu 8 maja 2019 r. od godz. 11.30 do 16:00.

W ramach imprezy, Okręg Opolski PZN przygotował własne stoisko. Między innymi po raz kolejny zaprezentujemy specjalną broń laserową dla osób niewidomych oraz słabo widzących. W poprzednich edycjach imprezy cieszyła się ona sporym zainteresowaniem. Wiele osób próbowało trafić z pistoletu lub strzelby w dziesiątkę na specjalnej, elektronicznej tarczy. Dyscyplina ta, podobnie jak rok temu, została wpisana w oficjalny program zawodów. Wszyscy chętni zawodnicy, posiadający karty startowe, będą więc mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z dźwiękowej broni laserowej. Dla chętnych zapewniamy też możliwość przejażdżki na rowerze – tandemie. Będzie również okazja porozmawiania z utytułowanymi zawodnikami o sporcie osób niewidomych i słabo widzących.

Na nasze zaproszenie w imprezie wezmą tez udział trener, Wacław Falkowski, i młodzież z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu zrzeszeni w szkolnym klubie sportowym Goalball Wrocław, którzy zaprezentują zasady i zagrają mecz w goalballa (paraolimpijska gra drużynowa dla osób niewidomych i słabo widzących).

W program imprezy przewidziano także różne animacje, pokazy i zabawy.

Bardzo serdecznie zapraszamy!


dyrektor