Rozstrzygnięcie konkursu “Niepozorny 1%” – I miejsce w głosowaniu Internatów i II miejsce w głosowaniu Jury

W dniu 13.04.2019 r. przedstawiciele naszego Okręgu wzięli udział w pikniku organizacji pozarządowych pod hasłem „Niepozorny 1%”, który odbył się na opolskim Rynku. Mimo niesprzyjającej pogody (deszcz i dość chłodno) opolskie organizacje miały możliwość zaprezentowania swoich działań. Na naszym stoisku prezentowaliśmy m.in. specjalną, laserową broń dźwiękową, dedykowaną osobom niewidomym i słabo widzącym. Każdy, kto nas odwiedził, mógł spróbować swoich sił w strzelania z takiej broni. W celu wczucia się w sytuację osób niewidomych, wszystkim chętnym zakładaliśmy specjalne, zupełnie zaciemnione gogle, po założeniu których można było oddać strzały do tarczy wykorzystując jedynie słuch. Dla osób, które pierwszy raz miały okazję strzelać z takiej broni wcale nie było to łatwe.

Jednym z ważniejszych momentów pikniku było wręczenie przez Prezydenta Miasta Opola, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, nagród w konkursie „Niepozorny 1%”, organizowanym przez Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola oraz współorganizowanym przez portal 24Opole Sp. z o.o. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dwie nagrody: I nagrodę w głosowaniu na nasz filmik przez Internautów (nagroda portalu 24Opole) oraz II nagrodę w kategorii najlepszy film, przyznaną nam przez profesjonalne jury konkursu.

Jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Internautom za oddanie głosów na nasz filmik. Zdobyliśmy ponad 1200 polubień, co uważamy za ogromny sukces! Odnieśliśmy go dzięki wsparciu naszym Przyjaciół i Sympatyków. Dodajmy, że filmik, który zajął drugie miejsce uzyskał 388 polubień, co też należy uznać za bardzo dobry wynik. Jeśli chodzi o głosowanie jury, to mieliśmy pewne obawy, że zajęcie pierwszego miejsca może być trudne. Niełatwo było rywalizować z filmikiem, przygotowanym przez organizacje, której prezesem jest pracownik Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola, a więc organizatora konkursu. Dodajmy jeszcze, że pracownik ten był również odpowiedzialny za organizacje i przebieg konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku co najmniej uda się nam powtórzyć tegoroczny sukces. Przed wszystkim liczymy na Państwa wsparcie i jeszcze raz serdecznie dziękujemy za głosowanie na nas filmik!


dyrektor