Święto Pieczonego Ziemniaka w Kole PZN Opole Powiat

Dnia 12.09.2018 r. grupa 65 Członków naszego Koła i ich opiekunów wyruszyła autokarem z przystanku PKS do Kniejówki w siedliskach, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko i grill. Wszystkich przybyłych powitał Prezes naszego Koła, Tadeusz Kolbusz. Najpierw zebrani poczęstowali się ciastem, kawą, napojami. Ciasto upiekły Anna Szwuger i Danuta Jurkowska. Następnie podaliśmy zebranym chleb ze smalcem i masłem czosnkowym, które przygotowali Regina Feliks, Renata Nowara i Józef Skowronek oraz jajka w majonezie zrobione przez Halinę Kurek. Zaproszony akordeonista Piotr Słodkowski zabawiał wszystkich biesiadnymi piosenkami, które razem śpiewaliśmy. Na imprezę przybyli również zaproszeni leśniczy Janusz Gruszka, myśliwi: Zdzisław Kownacki i Eugeniusz Stępień, którzy przygotowali pyszny gulasz myśliwski. W południe przybyła do nas kandydatka na Wójta Gminy Dąbrowa – Pani Katrzyna Gołębiewska- Jarek, która powitała nas na swoim terenie. Następnie zajadaliśmy się pysznym gulaszem. Dziczyznę zasponsorował leśniczy Janusz Gruszka i Członkini Koła – Grażyna Polak. Również smaczne kiełbasy i kaszanki ugrillował nam Członek Koła – Stanisław Dutkiewicz. Gości obsługiwały wolontariuszki Katarzyna Grabarz i Jagoda Zalovsky. Chętni bawili się przy muzyce. Impreza trwała do godziny 16.00. Wszyscy uczestnicy bardzo zadowoleni wrócili autokarem do Opola.


dyrektor