Pielgrzymka Członków Koła PZN Kędzierzyn-Koźle na Górę Św. Anny

Druga niedziela lipca to Dzień Modlitw dla osób niewidomych i niedowidzących z Opolszczyzny. Od kilkudziesięciu lat pielgrzymują do Św. Anny, na mszę w swojej intencji, nie tyko niewidomi z naszego województwa, ale także osoby z Okręgu Śląskiego (z Mikołowa i Rudy Śląskiej). Członkowie naszego Koła także przybyli do Św. Anny – 8 lipca. Dawniej były to piesze pielgrzymki, teraz z racji na podeszły wiek  pielgrzymów, przyjeżdżamy na Górę Św. Anny busem. Mszę św. koncelebrowali:  franciszkanin z klasztoru i oczywiście ksiądz Stanisław Dworzak, nasz duszpasterz. Członkowie naszego koła są lektorami w czasie tej uroczystej mszy. W tym roku  pierwsze czytanie miała podopieczna Natalia Toma, drugie czytanie Danuta Matuszczak, całkowicie niewidoma czytająca braille’m. Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy się do Groty Lurdzkiej na nabożeństwo drogi krzyżowej. Poprowadził je  ksiądz Stanisław Dworzak. Były to bardzo poruszające rozważania, czasem nawet osobiste na temat miłości do Boga i człowieka. Po zakończeniu drogi krzyżowej, była chwila rozmowy i zaproszenie przez naszego duszpasterza na nabożeństwo – 30 września do jego parafii w Pakosławicach. Potem udaliśmy się na obiad do Domu Pielgrzyma, po posileniu się i odpoczynku wróciliśmy do domu.


dyrektor