Serdecznie zapraszamy na imprezę “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami” – 10.05.2018 r.

Miło nam poinformować, że Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski objął honorowym patronatem IV edycję zawodów sportowych “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami”, które odbędą się w hali sportowej II Kampusu Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 (budynek 9 a) w Opolu w dniu 10 maja 2018 r. od godz. 11.00 do 14:00.

W ramach imprezy, Okręg Opolski PZN przygotował własne stoisko. Między innymi będzie można zobaczyć specjalną broń laserową dla osób niewidomych oraz słobo widzących i samemu spróbować trafić w dziesiątkę na specjalnej, elektronicznej tarczy. Dla chętnych zapewniamy możliwość przejażdżki na rowerze – tandemie. Będzie również okazja porozmawiania z utytułowanymi zawodnikami o sporcie osób niewidomych i słabo widzących.

Na nasze zaproszenie w imprezie wezmą tez udział instruktorzy i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, którzy zaprezentują zasady gry w tenisa stołowego dźwiękowego. Po raz pierwszy na terenie naszego województwa dyscyplinę tę zaprezentowaliśmy rok temu w czasie III edycję zawodów sportowych “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami” i cieszyła się ona wówczas dużym zainteresowaniem. Tym razem odwiedzi nas Pan Leszek Szmaj, który jest pomysłodawcą tenisa stołowego dla osób niewidomych i słabo widzących. Przywiezie też ze sobą specjalistyczny sprzęt elektroniczny, który ułatwia sędziowanie w czasie rozrywania tej dyscypliny. Dziękujemy Dyrektor Ośrodka w Owińskach, Pani Marii Tomaszeskiej, za wyrażenie zgody na przyjazd Pana Leszka wraz z młodzieżą i zapewnienie im transportu.

Chcielibyśmy również poinformować, że przygotowane przez nas dwie dyscypliny: strzelanie z brani laserowej oraz tenis stołowy dźwiękowy zostały wpisane przez organizatorów opisywanej imprezy w oficjalny program zawodów. Wszyscy chętni zawodnicy, posiadający karty startowe, będą więc mogli spróbować swoich sił w tych specjalnych dyscyplinach opracowanych z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku.

W program imprezy przewidziano także różne animacje, pokazy i zabawy.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Plakat "Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami" - 10.05.2018 r.


dyrektor