Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty plastyczne DOTKNIJ SZTUKI – 25.01.2018 r.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne
DOTKNIJ SZTUKI

Bezpłatne warsztaty plastyczne dla osób niewidomych i słabowidzących
25 stycznia 2017 r., godz. 15.00–17.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
Pl. Teatralny 12
Tel. 77 402 12 35
Prowadząca: Natalia Krawczyk

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski zapraszają na warsztaty plastyczne przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najważniejszymi pojęciami sztuki współczesnej, poznają sztukę wybitnych artystów XX i XXI wieku, nauczą się ciekawych form artystycznego wyrazu i stworzą swoje własne dzieła. W trakcie zajęć uczestnicy będą się uczyć pracy z gotowymi przedmiotami, wykorzystując ich potencjał znaczeniowy, symboliczny, konceptualny. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać własną instalację artystyczną, własne dzieło sztuki.
W trakcie warsztatów będziemy dyskutować o sztuce, będziemy konsultować pomysły na prace artystyczne, będziemy się wymieniać spostrzeżeniami oraz pomysłami i przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.

Aby uczestniczyć w warsztatach, należy odebrać bezpłatną wejściówkę – wejściówki będą dostępne od 15 stycznia w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych, ul. Kościuszki 25/1 w Opolu (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00) lub w kasie Galerii Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12 w Opolu (codziennie w godz. 10:00-18.00)

Do zobaczenia!
_______________________
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu (GSW) jest miejską instytucją kultury. GSW zajmuje się prezentacją sztuki współczesnej, najciekawszych zjawisk sztuki polskiej i międzynarodowej, organizuje wystawy młodych polskich twórców i realizuje projekty ukazujące klasyków współczesności. Jednym z podstawowych zadań placówki jest upowszechnianie wiedzy o sztuce oraz edukacja w tym zakresie.


dyrektor