Serdecznie zapraszamy na warsztaty DOTKNIJ SZTUKI

Serdecznie zapraszamy na warsztaty

DOTKNIJ SZTUKI

Warsztaty teoretyczno-praktyczne ze współczesnej sztuki dla osób niewidomych i słabowidzących

Styczeń–luty, 4 spotkania po 3 godz. (11 i 25 stycznia; 8 i 22 lutego 2017 r.)

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
Pl. Teatralny 12
Tel. 77 402 12 35
Prowadzący: Natalia Krawczyk

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski zapraszają na warsztaty teoretyczno-praktyczne z zakresu sztuki współczesnej. W ramach tego cyklu zapraszamy zainteresowanych na cztery spotkania w Galerii. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najważniejszymi pojęciami sztuki współczesnej, poznają sztukę wybitnych artystów XX i XXI wieku, nauczą się ciekawych form artystycznego wyrazu i stworzą swoje własne dzieła.

Warsztaty rozpoczną się od zapoznania ze strategiami artystycznymi Marcela Duchampa, artysty, który uznawany jest za ojca współczesnej sztuki – artysty szachisty, artysty konceptualnego, artysty żartownisia, trickstera i akwizytora. W trakcie zajęć uczestnicy będą się uczyć pracy z gotowymi przedmiotami, wykorzystując ich potencjał znaczeniowy, symboliczny, konceptualny.

Podczas warsztatów będziemy pracować z różnymi materiałami, takimi jak papier, światło, przedmioty gotowe czy elementy ze świata natury. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać własną instalację artystyczną, własne dzieło sztuki. Pracując z tymi wszystkimi rzeczami, szczególną uwagę będziemy zwracać na jakości dotykowe: kształt, objętość, masę, fakturę. Będziemy się skupiać również na innych pozawzrokowych wartościach, takich jak na przykład zapach lub inne charakterystyczne cechy przedmiotów, które odkryjemy w czasie pracy.

W trakcie warsztatów będziemy dyskutować o sztuce, będziemy konsultować pomysły na prace artystyczne, będziemy się wymieniać spostrzeżeniami oraz pomysłami i przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.

Do zobaczenia!

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu (GSW) jest miejską instytucją kultury. GSW zajmuje się prezentacją sztuki współczesnej, najciekawszych zjawisk sztuki polskiej i międzynarodowej, organizuje wystawy młodych polskich twórców i realizuje projekty ukazujące klasyków współczesności. Jednym z podstawowych zadań placówki jest upowszechnianie wiedzy o sztuce oraz edukacja w tym zakresie.

Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać telefonicznie:
Tel. 77 402 12 35
UWAGA!!!
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje data zgłoszenia.


dyrektor