Relacja z udziału przedstawicieli naszego Okręgu w wydarzeniu “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami”

W dniu 10.05.2017 r. Politechnika Opolska zorganizowała zawody sportowe “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami”, które odbyły się w hali sportowej II Kampusu Politechniki przy ul. Prószkowskiej 76 (budynek 9 a) w Opolu. W różnych konkurencjach sportowych wystartowało ponad 450 zawodników z wielu szkół i przedszkoli, Domów Pomocy Społecznej, fundacji i stowarzyszeń województwa opolskiego. Wszystkich zgromadzonych osób w tym dniu było około 1000.
 
W ramach imprezy również nasz Okręg miał swoje stoisko, na którym zaprezentowaliśmy pokaz broni laserowej dla osób z dysfunkcją wzroku oraz gry edukacyjne rozwijające zmysł dotyku i orientację w małej przestrzeni. Chętni mogli tez przejechać się tandemem. Zarówno strzelanie z broni laserowej, jak i okazja do przejażdżki tandem cieszyły się sporym zainteresowaniem. Na nasze zaproszenie w imprezie wziął także udział Pan Sylwester Łydka, nauczyciel wychowania fizycznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Dąbrowy Górniczej. Pan Sylwester przedstawił zasady i zademonstrował tenis stołowy dźwiękowy dla osób niewidomych i słabowidzących. Dyscyplina ta została zaprezentowana pierwszy raz na terenie naszego województwa i wzbudziła duże zainteresowanie oraz wywołała wiele emocji wśród uczestników imprezy.
 
W program wydarzenia “Politechnika Opolska osobom z niepełnosprawnościami” można było także zobaczyć: dogoterapię, konie, zabawy sensoryczne, plastyczne, wozy policji, straży pożarnej, wozy służb więziennych, samochód rajdowy i wiele innych atrakcji.
 
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani dr Justynie Charaśnej-Błachucik, głównej organizatorce opisywanego wydarzenia, za zaproszenie nas na zawody sportowe. Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Sylwestra Łydki, który specjalnie przyjechał do nas z Dąbrowy Górniczej, aby zaprezentować tenis stołowy dźwiękowy.

dyrektor