Zakończenie pierwszej części konkursu “Niepozorny 1%” – zdobyliśmy II miejsce!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy, Znajomi!

Pierwsza część konkursu „Niepozorny 1%” dobiegła końca. Wzięło w nim udział 14 stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Zdjęcie konkursowe, przygotowane przez Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, zdobyło ponad 650 głosów („lajków”)! Wynik ten pozwolił nam zająć drugie miejsce. Był to pierwszy, tego typu konkurs, w którym zwycięstwo zależało od zdobycia jak największej ilości facebookowych polubień, w jakim nasza Organizacja brała udział. Jesteśmy bardzo dumni z uzyskanego wyniku, chociaż nie pozwolił on nam zająć pierwszego miejsca, na co bardzo liczyliśmy. Sądzę, że każda organizacja, która zdecydowała się na wystartowanie w konkursie, miała taką nadzieję.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że uzyskanie ponad 650 głosów nie byłoby możliwe bez wsparcia życzliwych nam osób. W tym miejscu chciałbym przede wszystkim serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wsparli nas udostępniając na swoich profilach mój (nasz) post konkursowy oraz oddali na nas swój głos w konkursie. Moi drodzy, nie sposób tutaj wymienić Was wszystkich. Tylko mój post miał ponad 200 udostępnień. Liczne udostępnialiście też post z funpage’a naszej Organizacji oraz profili pracowników biura naszego Okręgu. Dodajmy jeszcze do tego, ze przecież Wasi znajomi też udostępniali nasz post. Niektórych osób nie mogę jednak pominąć. Na tej długiej liście naszych Przyjaciół szczególnie chciałbym wyróżnić trzech nauczycieli: Tomasza Śniadeckiego (Szkoła Podstawowa nr 4 w Namysłowie); Dariusza Rybaka, (Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie) oraz Włodzimierza Kupniewskiego (Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie). Pomocy tych trzech Panów zawdzięczamy sporą ilość zdobytych „lajków”. Szczególna wdzięczność należy się również Pani Elżbiecie Kowalskiej z Olesna, niezawodnemu Przyjacielowi Niewidomych!

Nie mogę też pominąć zaangażowania środowiska osób niewidomych i słabo widzących w naszą akcję. Szczególne podziękowania za pomoc kieruję do Instytutu Tyflologicznego PZN oraz Okręgów PZN: Kujawsko-Pomorskiego (z wyróżnieniem Ani Kruczkowskiej oraz Zosi Zalewskiej), Mazowieckiego, Podkarpackiego oraz Wielkopolskiego (z wyróżnieniem Magdy Orzeszko oraz Koła Młodych i Aktywnych DO PRZODU), Zachodniopomorskiego (z wyróżnieniem Józefa Małoska). Dziękuję również Kołom PZN w Kościerzynie i Włocławku. Bardzo nas wsparła także grupa Absolwentów SOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Niestety, nie do wszystkich Okręgów i Kół, posiadających swoje funpage’e na Facebooku, udał nam się dotrzeć. Zabrakło trochę czasu.

Kończąc chciałbym też serdecznie podziękować Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola oraz opolskiemu serwisowi informacyjnemu www.24Opole.pl za organizację konkursu. Świetny pomysł! Mamy nadzieję, że tego typu konkursy dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych będą przez Państwa częściej organizowane. Dziękuję wreszcie Opolskiemu Stowarzyszeniu Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej za bezpośrednią i bardzo emocjonująca rywalizację. Naturalnie, gratulujemy wygranej Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Jesteśmy pełni podziwu dla Państwa, że w przebiegu rywalizacji, w krótkich odcinkach czasu (kilka godzin), potrafiliście zmobilizować do głosowania 100 lub 200 osób. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Warto dodać, że konkurs trwa nadal. Jury konkursu wybierze jeszcze 4 organizacje, które otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu – Urząd Miasta Opola. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że znajdziemy się w tej czwórce.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy, Znajomi – jeszcze raz BARDZO serdecznie dziękuję Wam za wsparcie i głosy! Wybaczcie, że nie wymieniam Was tutaj wszystkich, ale gdybym chciał to zrobić, to musiałbym pisać ten post kilka godzin, a poza tym – moi Drodzy – kto dalby radę przeczytać aż tak długą listę!

W imieniu Zarządu Okręgu Opolskiego PZN
Włodzimierz Ożga


dyrektor