Przegląd Piosenki

Herb wojewodztwa opolskiego i logo PFRONLogo Opole w rytmie rzyczliwości

II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych
Opole 2021

Logo Ogółnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych

RELACJA Z KONCERTU FINAŁOWEGO II OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI OSÓB NIEWIDOMYCH – OPOLE 2021!
W czasie koncertu finałowego II OPPON – Opole 2021 na scenie Filharmonii Opolskiej zaprezentowało się 15 wykonawców, którzy wystąpili w następującej kolejności:
Patrycja Baczyńska
Anna Wereszczyńska
Kinga Kasprzyk
Joanna Zdobylak
Magdalena Marciniszyn
Ewa Domańska
Kacper Kujawski
Patrycja Malinowska
Natalia Ćwik
Krzysztof Wysocki
Aleksandra Koperny
Jarosław Ferdynus
Monika Czerczak
Armand Perykietko
Oliwia Maciejuniec
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim 34 wykonawcom, którzy zgłosili się do naszego Przeglądu. Szczególne podziękowania nalezą się wymienionym powyżej 15 wokalistkom i wokalistom, którzy zaśpiewali w czasie koncertu i zaprezentowali szczególnie wysoki poziom. Nie ukrywamy, że mieliśmy pewne obawy, jak wykonawcy zgrają się z orkiestrą i czy wszystko się uda. Przed koncertem odbyły się dwie próby (poniedziałek i wtorek), na których dopracowano wszystkie szczegóły. Bardzo dziękujemy każdemu z 18 muzyków orkiestry, a przede wszystkim Panu Dyrygentowi, Szymonowi Makowskiemu, za wyrozumiałość, cierpliwość, cenne uwagi i stworzenie przyjacielskiej atmosfery, dzięki czemu wszyscy wykonawcy czuli się jak najbardziej komfortowo. Wyrażamy swój wielki szacunek i uznanie dla całej orkiestry, Dyrygenta i wszystkich wykonawców!
Bardzo dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego i Urzędowi Miasta Opola oraz Oddziałowi Opolskiemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bez wsparcia finansowego tych instytucji Przegląd nie mógłby się odbyć. Podziękowania należą się również Fundacji Santander Bank, która ufundowała nagrody finansowe dla finałowej trójki Przeglądu. Bardzo wiele zawdzięczamy także pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem Pani Wicedyrektor, Małgorzaty Kozak, oraz pracownikom Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej z Panią Wicedyrektor, Agnieszką Gabruk na czele, Młodzieżowego Domu Kultury i Filharmonii Opolskiej. Koncertu finałowego Przeglądu nie udałoby się zorganizować bez pomocy licznych wolontariuszy, którym również jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Szczególnie miło nam było gościć na koncercie: Panią Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Zuzannę Donath-Kasiurę; Zastępcę Prezydenta Miasta Opola, Przemysława Zycha; Rektora Uniwersytetu Opolskiego, prof. dr hab. Marka Masnyka; Dyrektora Oddziału Opolskiego PFRON, Łukasza Żmudę oraz Prezes Zarządu Fundacji Santander Bank, Marzenę Atkielską. Swoją obecnością zaszczycili nas też członkowie ścisłego kierownictwa Polskiego Związku Niewidomych z Panią Prezes Zarządu Głównego, Anną Woźniak-Szymańską, członkowie kilku Okręgów PZN, Dyrektorzy Departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta w Opolu, Członkowie Rady Seniorów Miasta Opola, Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Opola oraz wielu, wielu innych zacnych gości, na co dzień po prostu naszych przyjaciół.
Jury w składzie Renata Przemyk (przewodnicząca), Przemysław Neumann oraz Jarosław Wasik przyznało następującym nagrody:
Miejsce I: Anna Wereszczyńska z Brzegu,
Miejsce II: Patrycja Malinowska z Płocka
Miejsce III: Patrycja Baczyńska z Ustki
Osoby te otrzymały kwalifikacje do międzynarodowego festiwalu osób niewidomych organizowanego przez Lions Club w Krakowie (5th Lions World Song Festival for the Blind), który odbędzie się jesienią 2022 r., nagrody pieniężne ufundowane przez Fundację Santander Bank oraz bony na zakup sprzętu elektronicznego od Samorządu Województwa Opolskiego i Urzędu Miasta Opola, a także szereg nagród rzeczowych.
Wyróżnienie Jury otrzymała Oliwia Maciejuniec z Nowogardu, której wręczono nagrody rzeczowe.
Przyznano te szereg innych nagród rzeczowych dla następujących wykonawców:
Patrycja Malinowska – Rada Seniorów Miasta Opola,
Anna Wereszczyńska – Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Opola,
Kacper Kujawski – specjalna nagroda Uniwersytetu Opolskiego,
Oliwia Maciejuniec – specjalna nagroda Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych
Wszyscy wykonawcy otrzymali też pamiątkowe statuetki, ufundowane przez PFRON Oddział Opolski oraz zestaw pamiątek od Samorządu Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz TVP3 Opole, jak również pamiątkowe dyplomy od Zarządu naszego Okręgu.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym Przeglądzie. Ukłony dla Publiczności, która szczególnie dopisała. Rozdaliśmy ponad 400 zaproszeń i wejściówek i tyle osób pojawiło się na koncercie, a więc sala koncertowa Filharmonii Opolskiej była wypełniona po brzegi.
Koncert bardzo profesjonalnie poprowadziła Dorota Seń, na co dzień dziennikarka Radio Eska Opole, której również bardzo serdecznie dziękujemy!
To był piękny i pełen niezapomnianych wrażeń artystycznych wieczór.
Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzej Buły oraz Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Finałowy koncert Przeglądu został też objęty Patronatem Medialnym licznych mediów, którym również serdecznie dziękujemy za relacje z koncertu. Zadanie sfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz przez Miasto Opole.
Wszystkim Państwu jeszcze raz ogromnie dziękujemy i do zobaczenia za dwa lata na III Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2023!

 

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!

Miło nam poinformować, że Komisja Kwalifikacyjna, powołana z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, wyłoniła 15 uczestników organizowanego przez nas II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. Wszystkie, nadesłane utwory są na bardzo wysokim lub wysokim poziomie artystycznym, to też i wybór był bardzo trudny. Do Przeglądu zgłosiło się 34 wykonawców, a do finałowego koncertu mogliśmy zakwalifikować jedynie 15 osób.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy nadesłali nam swoje zgłoszenia. To przede wszystkim dzięki Wam odbędzie się II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych w Opolu, a sam koncert zapowiada się bardzo interesująco i niewątpliwie zapewni nam wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Lista wykonawców, zakwalifikowanych do II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019, przedstawia się następująco (kolejność alfabetyczna):

1. Baczyńska Patrycja, Ustka
2. Czerczak Monika, Wrocław
3. Ćwik Natalia, Kosin, woj. lubelskie
4. Domańska Ewa, Warszawa
5. Ferdynus Jarosław, Bytom
6. Kasprzyk Kinga, Klucze, woj. małopolskie
7. Koperny Aleksandra, Tarnów
8. Kujawski Kacper, Szczecin
9. Maciejuniec Oliwia, Nowogard
10. Malinowska Patrycja, Płock
11. Marciniszyn Magdalena, Kłodzko
12. Perykietko Armand, Wrocław
13. Wereszczyńska Anna, Brzeg
14. Wysocki Krzysztof, Bydgoszcz
15. Zdobylak Joanna, Milicz

Wszystkim uczestnikom finałowego koncertu Przeglądu serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w Opolu!

Jednocześnie przypominamy, że koncert odbędzie się 21 września br. w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu przy ul. Krakowska 24.

Bardzo gorąco zapraszamy!

 

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w dniach 20.09 do 22.09.2021 r. II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. W Przeglądzie mogą wziąć udział wokaliści/wokalistki, osoby niewidome i słabo widzące z terenu całego kraju. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 21.09.2021 r. w Filharmonii Opolskiej – wstęp wolny. W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (5th Lions World Song Festival for the Blind).

Niestety, w tym roku Festiwal się nie odbędzie, ale zostanie zorganizowany w 2022 r. i zgodnie z ustaleniami z Organizatorami, wyłoniona trójka naszych finalistów będzie miała zagwarantowany udział w tym wydarzeniu.

Utwory w formacie mp3 (każdy wykonawca przysyła tylko jeden utwór) można zgłaszać do naszego Przeglądu od dziś do 31.05.2021 r. włącznie drogą mailową (e-mail: oppon.opole@gmail.com) lub na adres pocztowy Organizatora: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Czas trwania piosenek nie może być dłuższy niż 5 minut. Do nagrania należy też dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na górze niniejszej strony (tam też Regulamin. W przypadku wysyłki formularza mailem, wydrukować, podpisać, zeskanować i przesłać). Do koncertu, zostanie wybranych 15 wykonawców, których wyłoni Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora.

Uwaga!

Wyłoniona 15 finalistów wystąpi w koncercie finałowym w Filharmonii Opolskiej w dniu 21.09.2021 r. z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich. Aranże utworów przygotuje Organizator na podstawie nagrań mp3, które zostaną nadesłane przez wykonawców do Przeglądu. Koncert finałowy będzie poprzedzony próbą w dniu 20.09.2021 r. w Filharmonii Opolskiej. W sprawie szczegółów będziemy się kontaktować już z każdym z 15 wykonawców, którzy zostaną zakwalifikowani do koncertu finałowego naszego Przeglądu.

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania utworów do Przeglądu!

 

I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych
Opole 2019

Szanowni Państwo, światła na scenie zgasły i już za nami finałowy koncert I Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019. Koncert odbył się wczoraj, 4 września, w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie zaprezentowało się 15 wykonawców, którzy wystąpili w następującej kolejności:

1. Armand Perykietko
2. Maria Ruszecka
3. Martyna Kahnert
4. Patrycja Malinowska
5. Kinga Kasprzyk
6. Wojciech Ławnikowicz
7. Magdalena Marciniszyn
8. Jacek Bodziony
9. Patrycja Dąbek
10. Anna Wereszczyńska
11. Ewa Domańska
12. Oliwia Maciejuniec
13. Marta Jędrzejczyk
14. Patrycja Baczyńska
15. Artur Dolecki

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, 42 wykonawcom, którzy zgłosili się do naszego Przeglądu. Szczególne podziękowania nalezą się wymienionym powyżej wokalistkom i wokalistom, którzy zaśpiewali w czasie koncertu i zaprezentowali szczególnie wysoki poziom. Dodatkowo trzeba dodać, że wykonali swoje utwory praktycznie bez próby. Jedynie przed samym koncertem mieliśmy ok. dwie godziny, aby cała grupa mogła chociaż w minimalnym stopniu oswoić się ze sceną. Wielki szacunek i uznanie dla nich!

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Opola, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego oraz Oddziałowi Opolskiemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bez wsparcia finansowego tych instytucji Przegląd nie mógłby się odbyć. Bardzo wiele zawdzięczamy również pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem Pani Wicedyrektor, Małgorzaty Kozak, oraz pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury, Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, Muzeum Piosenki Polskiej. Nasze działania wspierało też Wojewódzkie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Opolu.

Szczególnie miło nam było gościć na koncercie Panów: Wicemarszałka Województwa Opolskiego, Roman Kolek; Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski; Wiceprezydenta Miasta Opola, Przemek Zych; Przewodniczącego Rady Miasta Opola, Łukasz Sowada oraz Dyrektora PFRON, Lukasz Zmuda. Swoją obecnością zaszczycili nas też członkowie ścisłego kierownictwa Polskiego Związku Niewidomych z Panią Prezes Zarządu Głównego, Anna Woźniak-Szymańska, Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta w Opolu, Członkowie Rady Seniorów Miasta Opola, Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Opola, Opolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz wielu innych zacnych gości.

Jury w składzie Marek Piekarczyk (przewodniczący), Wacław Masłyk oraz Jarosław Wasik przyznało trzy nagrody główne następującym wykonawcom:

Patrycja Baczyńska z Ustki
Oliwia Maciejuniec ze Szczecina
Anna Lubczyk Wereszczyńska z Brzegu

Osoby te otrzymały kwalifikacje do międzynarodowego festiwalu osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (4th Lions World Song Festival for the Blind) w dniach 14-16 listopada 2019 r., nagrody pieniężne ufundowane przez firmy Ekombud, FunnyCase i Miąsko Team z Bochni, vouchery na noclegi w hotelu Nowa Bochnia i Restauracji Sąsiedzka w Bochni oraz szereg nagród rzeczowych.

Wyróżnienie Jury otrzymała Ewa Domańska z Warszawy, która otrzymała nagrody rzeczowe.

Przyznano te szereg innych nagród rzeczowych dla następujących wykonawców:
Artur Dolecki – Rada Seniorów Miasta Opola,
Jacek Bodziony – Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Opola,
Kinga Kasprzyk – specjalna nagroda Prezydenta Miasta Opola

Kilka nagród przyznał też Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych:
Patrycja Malinowska – nagroda pieniężna oraz: Ewa Domańska, Marta Jędrzejczyk, Kinga Kasprzyk i Armand Perykietko – pobyty w wybranych ośrodkach PZN.

Wszyscy wykonawcy otrzymali też pamiątkowe statuetki, ufundowane przez PFRON Odział Opolski oraz zestaw pamiątek od Prezydenta Miasta Opola i pamiątkowe dyplomy od Zarządu naszego Okręgu.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym Przeglądzie. Ukłony dla Publiczności, która dopisała. Sala była pełna, zabrakło krzeseł i część widzów musiał stać, ale mamy nadzieję, że rekompensatą za te niedogodności był wysoki poziom wykonawców i wspaniałe wrażenia artystyczne, których nam dostarczyli. Koncert poprowadziła Basia Beuth.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wicewojewody Opolskiego, Violetty Porowskiej; Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzej Buły oraz Prezydenta Miasta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego. Zadanie sfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz przez Miasto Opole.