Międzynarodowego Dzień Niewidomych w Kole PZN Opole Miasto

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych Opole Miasto w dniu 18 listopada 2019 roku w Kasynie Policyjnym w Opolu zorganizowało spotkanie integracyjno-informacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych (13.11) dla osób z dysfunkcją wzroku oraz ich opiekunów. W spotkaniu uczestniczyło 55 osób. Przy kawie, herbacie i ciastku mogli posłuchać informacji przekazanych przez Prezes Koła Janinę Miszkiewicz oraz zaproszonego na to spotkanie Dyrektora Okręgu, Włodzimierza Ożgę. Informacje dotyczyły zmian w ulgach i uprawnieniach osób niepełnosprawnych, planów Koła na 2020 r. Dyrektor Okręgu opowiedział zebranym o konkursie piosenki niewidomych, który odbył się w Centrum Polskiej Piosenki w Opolu oraz o Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Niewidomych w Krakowie.

Na spotkaniu odbyła się prezentacja sprzętu optycznego i tyfloinformatycznego ułatwiającego funkcjonowanie osobom słabowidzącym i niewidomym. Prezentację przeprowadziła pani Monika Szkurłat z Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Uczestnicy spotkania zabawiali nas opowiadając dowcipy. Było bardzo wesoło. Na zakończenie spotkania zjedliśmy smaczny obiad.


dyrektor