Spotkania integracyjne Członków Koła PZN Opole Miasto z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych

Zarząd Koła PZN Opole Miasto zorganizował w dniu 12 listopada 2018 r. spotkanie swoich członków i ich przewodników z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Spotkanie zorganizowaliśmy w kasynie policyjnym w Opolu. W spotkaniu uczestniczyło 65 osób.

Głównym celem spotkania było poinformowanie zebranych, szczególnie nowo przyjętych do Związku o ulgach i przywilejach wynikających z dysfunkcji wzroku. Prezes Zarządu Koła PZN Janina Miszkiewicz mówiła o ulgach komunikacyjnych, podatkowych oraz zachęcała seniorów do wyrobienia karty seniora, która w mieście Opolu daje seniorom wiele przywilejów. Aktywni członkowie mogą w każdy roboczy poniedziałek uczestniczyć w spotkaniach klubowych. Dla naszych członków organizujemy co roku wycieczkę 5-dniową w różne ciekawe zakątki kraju i spotkania okolicznościowe. Zachęcała do odwiedzania Koła.

Zaproszeni goście wśród nich Prezes Zarządu Okręgu Opolskiego PZN, Pani Krystyna Pacholik, złożyli zebranym serdeczne życzenia z okazji naszego święta. Natomiast Pani Prezes Opolskiego Klubu Sportowo-Turystycznego CROSS Opole, Renata Tomaszewska, przybliżył cele realizowane przez Klub. Pani Iwona Nawankiewicz, Kierownik Oddziału Regionalnego Fundacji Szansa dla Niewidomych, także opowiedziała o działalności Fundacji i zachęcała zebranych do uczestnictwa w projektach realizowanych przez Fundację Szansa.

Na spotkaniu zebrani zostali poczęstowani kawą i ciastem oraz mieli możliwość zjedzenia pysznego obiadu. Spotkanie było bardzo udane i cel został osiągnięty.


dyrektor