Zakończyliśmy drugi etap działań w ramach realizowanego przez nasz Okręg projektu “Działajmy razem” – szkolenie w Opolu (Koło Opole Powiat)

Dnia 19.10.2017 r. zakończyliśmy drugi etap działań w ramach realizowanego przez nasz Okręg projektu “Działajmy razem” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu “Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. W tym dniu odbyło się ostatnie, dwunaste szkolenie w naszym Kole terenowym. Tym razem spotkaliśmy się w Opolu z Członkami Kola Opole Powiat. Bardzo serdecznie dziękujemy Zarządowi Koła z Panem Prezes Tadeuszem Kolbuszem na czele za pomoc w przygotowaniu szkolenia. Na szkoleniu zaprezentowaliśmy m.in. drobny sprzęt elektroniczny i optyczny pomocny osobom z dysfunkcją wzroku w ich codziennym życiu. Za prezentacje dziękujemy Pani Dominice Stankiewicz z Fundacji Szansa dla Niewidomych. Wszystkim Członkom Koła Opole Powiat oraz gościom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w dyskusji. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Poseł, Katarzyny Czochary, która była z nami, pomimo swoich licznych spotkań i obowiązków, oraz skierowała do nas kilka ciepłych słów. Za obecność dziękujemy także Wicestaroście Powiatu Opolskiego, Pani Leokadzie Płoszaj, oraz Paniom Elżbiecie Bieleckiej i Annie Gębczak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu, jak również Panu Tomaszowi Cyganowi z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Dzisiejsze szkolenie było też okazją do uczczenia Międzynarodowego Dnia Białej Laski, święta osób niewidomych i słabowidzących, które obchodziliśmy 15 października. Z tej okazji wręczono dyplomy, odznaki “Przyjaciel Niewidomych” oraz Honorowe Odznaki PZN, a goście składali nam najserdeczniejsze życzenia.


dyrektor